Nežinote ko yra vertas jūsų miškas?

Turbūt tenka pastebėti, kad pastaruoju metu brangsta ne tik prekės ir paslaugos. Tiesiog brangsta ir nekilnojamas turtas, o miško kaina taip pat didėja. Tačiau buvo laikas, kai medienos kainos buvo gerokai nukritusios. 2008 metais rinkoje buvo spartus medienos pardavimo kainos mažėjimas. 2016 metais miško rinka pradėjo po truputėlį atsigauti. Kol kas kainų šuolis nebuvo pastebėtas. Ekspertais teigia, kad kainų šuolio artimiausiu metui tikėtis nevertėtų. Kainos turėtų augti, tačiau tai vyks išlėto. Ekspertai pastebi, kad rinkos svyravimui turėjo Baltarusijos ir Rusijos medienos kainos sumažinimas. Šios šalys, pastebėjusios, kad joms trūksta užsienio valiutos, gana ženkliai sumažino savo medienos kainą. Tokiu atveju mūsų šaliai teko daryti tą patį. Juk Lietuva nenori, kad medienos pardavimas iš mūsų šalies visai sustotų.

Reikia atkreipti dėmesį, kad miško medienos kainai įtakos turi sezoniškumas. Juk šaltuoju laikotarpiu išauga ne tik malkų, bet ir biokuro paklausa. Taigi šaltuoju metų laiku kubinio metro kaina paauga nuo 2 iki šešių eurų. Tad labai teisinga patarlė, kad „roges reikia ruošti vasarą“. Tad siūloma dar šiltuoju metų laiku pasirūpinti malkomis ar mediena biokurui.

Tad jei miško kainos įvertinimo procesas jums vis dar atrodo gana painus. Rekomenduojame kreiptis į ekspertus ir jie greitai apskaičiuos jūsų turimos miško valdos vertę. Galite ieškoti patikimos įmonės arba kreiptis į rajono, kuriame yra miško plotas urėdiją. Taip pat jie suteiks rekomendaciją kaip iš miško gauti didžiausią naudą. Miškininkystės ekspertus rasite ČIA.